SILVER & METAL / Silver / Kryddhink 6376083
nr 637 6083
Kryddhink
with lid, silver, franska stämplar, troligen 1800-tal, höjd med hänkel: 10 cm, etching.
med lock, silver, franska stämplar, troligen 1800-tal, höjd med hänkel: 10 cm
Condition: gravyr
SEK 900
Monday April 26 2010
at 19:54:47
600 kr
850 kr
800 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver